www.zshlefantovce.edu.sk

Škola v prírode 2017 – Tramptária Nitrianske Rudno

Škola v prírode 2017

Od 12.6 -do 16.6. sme išli do školy v prírode Tramptária v Nitrianskom Rudne. V pondelok ráno rodičia priviezli svoje ratolesti k autobusu. Deti sa tešili, boli plné očakávania, aké dobrodružstvo zažijú. A rodičia? No, kde tu boli aj slzy, lebo toto bolo prvé odpútanie sa ich dieťaťa z pod ochranných rúk rodičov. Ale musíme povedať, že to úspešne skrývali a s úsmevom nám zamávali na cestu. V hoteli Baník nás privítali veselí animátori, ktorí nás sprevádzali po celý týždeň. Ubytovali sme sa, vybalili si veci a po výdatnom obede, sme sa rozdelili do skupín. Každú skupinu viedol jeden animátor, my sme mali Mirka, ktorý nám každý deň dával úlohy, za ich vyriešenie sme získavali tramptáre. Každá zo skupín si prvý deň vymyslela meno. My sme boli Elefantíci. Vytvorili sme si znak do erbu a samozrejme nechýbal bojovný pokrik. Každý deň sme mali množstvo aktivít, za ktoré sme získavali spomínané tramptáre. Išli sme na Vodníkovu cestu okolo Vodnej nádrže Nitrianske Rudno a večer sme mali zoznamovací večierok, na ktorom sme spoznali kráľa a kráľovnú ( v tomto týždni to bola pani učiteľka Babocká) :).

Ďalší deň nás čakali kráľovské remeslá. V tento deň sme navštívili aj skanzen Mačovské gazdovské dvory, ktorý mal sedem zastávok. Týmito dvormi nás sprevádzal sprievodca, ktorý nám podával informácie o tom, ako sa žilo v minulosti. Náš program ďalej pokračoval na lúke za dedinou, kde sme si opiekli špekáčiky a mali možnosť previezť sa na koni.

V stredu sme mali kráľovské remeslá ako lukostreľba, autíčka, tanec, divadielko, kreslenie a hokejbal. Po návrate do hotela sme rozmýšľali nad večerným programom, ktorý bol zameraný na talenty. Naše deti sa predviedli v tom najlepšom svetle – zahrali divadielko a zatancovali.

Štvrtok začal kráľovskými remeslami. Poobede boli Rytierske hry, kde sme mohli získať posledné tramptáre. Poobede sme absolvovali výlet do ZOO v Bojniciach. Večer sme ukončili Kráľovskou rozlúčkou, na ktorej nám malí herci predviedli celotýždňové snaženie divadielko. Animátori zhodnotili týždenné úsilie všetkých 4 skupín a vyhlásili víťazov. Rozlúčková pieseň zmenila diskotékový parket na slzavé údolie, ale postupne, vo víre hudby a tanca sa slzy smútku, že to už končí, zmenili na úsmev, radosť a smiech. Animátori nám na zadnú stranu diplomov venovali podpisy.

A nadišiel piatok.Vyhodnotili sme body za poriadok na izbách a správanie a pobalili sme kufre. Nastúpli do autobusu. No aj keď na štvrtkovej rozlúčkovej diskotéke tiekli slzy smútku, dokonca boli vznesené požiadavky, aby sme ešte zostali, čím viac sme sa približovali k domovu, tým viac sa deti tešili na svojich rodičov. A tak to má byť.

V závere chcem ešte vyjadriť poďakovanie všetkým našim prajníkom a sponzorom pánovi Janebovi a pánovi Hupkovi, bez ktorých by sme organizáciu ŠvP zorganizovali ťažšie. ďakujeme všetkým! :) db

Hodnotenie(43)   Komentáre(0)    

Súvisace články

00040961 | webdesign by ibastudio.sk